Műsorfüzet 2016

Helyszínek elhelyezkedéséről, a mellékelt térképen tájékozódhatnak.

2016. augusztus 5. péntek

Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H6 Jurtafalu 20:30 Bemutató Ózdi Aranyasszonykör
H6 Jurtafalu egész nap Bemutató Hajnalcsillag Szabadidőpark
H6 Jurtafalu egész nap Bemutató Oravecz Zoltán; Kopóbérci Palócok és Honvédsuli egyesület
H6 Jurtafalu egész nap Bemutató Simmer Sándor fafaragó mester
H6 Jurtafalu egész nap Bemutató A Magyarok Istene sátra
H6 Jurtafalu 18:00-19:00 Csikung foglakozás Bogyó Erzsébet
H6 Jurtafalu egész nap Bemutató Matek Kamill
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H4 “Íz-lelő” verseny területe egész nap Bemutató Palócokért Egyesület
H4 “Íz-lelő” verseny területe egész nap Kézműves bemutató Pethő Piroska
H4 “Íz-lelő” verseny területe egész nap Település bemutató Nemti község
H4 “Íz-lelő” verseny területe egész nap Település bemutató Mohora
H4 “Íz-lelő” verseny területe egész nap Település bemutató Bárna község
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Irodalmi sátor egész nap Bemutató Fiatalok a Magyar Vidékért
H1 Irodalmi sátor 16:30-17:00 Irodalmi műsor Tormay Társaság
H1 Irodalmi sátor 17:00 Nógrádikum Őrhalmi Gyöngyösbokréta
H1 Irodalmi sátor 17:30 Előadó Felolvasás kortárs palóc írók-költők műveiből
H1 Irodalmi sátor egész nap Előadó, Könyvbemutató ARI FABBRO
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Óriástakaró (Csobán Erika)
Csákberény
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Gere Erzsébet
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Vig Ferencné
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Némethné Jancsi ilona
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Király Mandi
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Bánkúti Gergő
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Srankó Istvánné Róza
H Kastély – kiállítás egész nap Kiállító Fekete Edit
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Mester Erzésbet
H Kastély – kiállítás 14:00 Kiállítás megnyitó Bottyán Katalin-Pethő Piroska vezetésével
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Kastély előtti színpad 14:00 Rendezvény megnyitó Kovács László
H1 Kastély előtti színpad 14:03 Himnusz Együtténeklés
H1 Kastély előtti színpad 14:05 Rendezvény Megnyitó Nagy-Majdon József polgármester
H1 Kastély előtti színpad 14:09 Palóc Himnusz Együtténeklés
H1 Kastély előtti színpad 14:11 Emlékezés Deédesre Koszorúzás
H1 Kastély előtti színpad 14:16 Népdalkör Kisterenyei Palóc Népdalkör
Vezető: Andrássy Józsefné
Művészeti vezető: Tóth Lászlóné
H1 Kastély előtti színpad 14:26 Népdal Haraszti ikrek
H1 Kastély előtti színpad 14:41 Népmesemondó Toldi István
H1 Kastély előtti színpad 14:51 Kortárs költő verse Kortárs költők
H1 Kastély előtti színpad 15:00 Előadás Darnói Tibor a Yotengrit Alapítvány elnöke”
H1 Kastély előtti színpad folyamatosan Író-költő-olvasó találk. Főszervező: Ember István
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H9 Nagyszínpad 16:00 Előadás Szabó Gyuri bácsi
H9 Nagyszínpad 17:50 Népdal Cicege Énekegyüttes és a BEB zenekar
H9 Nagyszínpad 18:05 Néptác Kupuszinai Petőfi Sándor Kultúregyesület  Váci Erzsébet
H9 Nagyszínpad 18:35 Előadás Obrusanszky Borbála
H9 Nagyszínpad 19:35 Népdal Bánkúti Gergő
H9 Nagyszínpad 19:45 koncert Heffner Attila koncert
H9 Nagyszínpad 20:45 Előadás Magyarok Istenének ünnepe
H9 Nagyszínpad 21:15 Táncház Palóc táncház
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H8 Lovagi udvar 21:15 Bemutatkozás Aranykard Egyesület
H3 Vásár folyamatosan Palócok fája Felöltöztetjük a Palócok fáját
A szervezők a műsor változtatás jogát fenntartják!

201 6. augusztus 6. szombat

Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H5 Gyermeksarok folyamatosan Népi Játszóház Fabatka Népi Jászóház
H5 Gyermeksarok folyamatosan mese-foglalkoztató Farkas Rozika
H5 Gyermeksarok 15:00-16:00 magyar mesék és mondák Olasz Etelka
H5 Gyermeksarok folyamatosan rovásírás, gyermekfoglalkozt. Dibáczi Enikő
H5 Gyermeksarok folyamatosan papírvár, zoknicsata, kézműv. Pethesné Siraky Márti
H5 Gyermeksarok folyamatosan kézműves foglalkozások helyi pedagógusok

 

Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Óriástakaró (Csobán Erika)
Csákberény
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Gere Erzsébet
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Vig Ferencné
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Némethné Jancsi ilona
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Király Mandi
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Bánkúti Gergő
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Srankó Istvánné Róza
H Kastély – kiállítás egész nap Kiállító Fekete Edit
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Mester Erzésbet
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H Kastély – kiállítás 10:00-14:00 Népmese-, népdal verseny “Kék pántlika” népdal- és népmesemondó verseny
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő EMBER ISTVÁN
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Ilona Zagyi Gáborné
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Tormay Cécile Irodalmi és Történelmi T.
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Szabó Istvánné
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Gábor Emese
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Német Erzsébet
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő ARI FABBRO
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Gáspár Ferenc
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Bemutató Palóc Múzeum Balassagyarmat
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H2 Sportpálya 14:00 Bemutató Felföldi Baranta Szövetség
H2 Sportpálya 15:00 Bemutató Palóc Virtus Kulturális és Sportegyesület
H2 Sportpálya 17:00 Bemutató Vereb kagán íjászai
H2 Sportpálya 18:00 Bemutató Kispesti Koppány vezér Baranta
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H4 “Íz-lelő” verseny 8:00-14:00 Íz-lelő’ verseny Palóc Grillszövetség vezetésével
H4 “Íz-lelő” verseny 8:00-14:00 Főzőverseny Kupuszinai Fácán Vadászegyesület
H5 “Íz-lelő” verseny 8:00-14:00 Főzőverseny Bárna
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Palócokért Egyesület
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Település bemutató Nemti község
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Település bemutató Bárna község
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Fiatalok a Magyar Vidékért
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Medvesalja turizmus
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Óriástakarós sátor – horgolás
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Csemadok Lekenyei Alapszervezete
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Hajnalcsillag Szabadidőpark
H6 Jurtafalu folyamatosan Előadás Matek Kamill
H6 Jurtafalu 13:00 Előadás Vallus István
H6 Jurtafalu 14:00 Előadás Duray Miklós
H6 Jurtafalu 17:30 Előadás Kopecsni Gábor
H6 Jurtafalu 18:30 Előadás Barabás György
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Szundy Lajos citerakészítő
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Simmer Sándor fafaragó
H6 Jurtafalu 18:00-19:00 Csikung foglakozás Bogyó Erzsébet
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató A Magyarok Istene Sátra
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H8 Lovagi udvar folyamatosan Bemutató Aranykard Kulturális Hagyományőrző KHE
– Sárkányos lovagok rendje
– Ös Hun-Paluz Történelmi kör
– Sárkány dobosok
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Kastély előtti színpad folyamatosan Felolvasás Tormay Cecile Társaság
H1 Kastély előtti színpad 10:00 Előadó Kőszeghy Attiláné Aranka
H1 Kastély előtti színpad 10:10 Előadó zenésversek Foglár Gábor
H1 Kastély előtti színpad 10:20 Énekes SÁlK Petőfi Sándor Tagiskolája énekkara
Énekkar vezető: Oláhné Franczuz Erika
H1 Kastély előtti színpad 10:40 Népdalénekes Mákné Kovács Zsuzsanna
H1 Kastély előtti színpad 10:50 Közönségtalálkozó Prof.Dr. Füst Antal DSc
H1 Kastély előtti színpad 11:20 Népdalénekes Tóth Nikoletta
H1 Kastély előtti színpad 11:30 Népmesemondó Toldi István
H1 Kastély előtti színpad 11:40 Közönségtalálkozó Gáspár Ferenc
H1 Kastély előtti színpad 12:10 Népdalénekes Holecz Istvánné Margit néni
H1 Kastély előtti színpad 12:20 Népdalénekes Péli Alíz Martina
H1 Kastély előtti színpad 12:30 Népdalénekes Bánkúti Gergő
H1 Kastély előtti színpad 12:40 Népdalénekes Csernák Antalné
H1 Kastély előtti színpad 12:50 Népdalénekes, Népmesemondó Uram Istvánné
H1 Kastély előtti színpad 13:00 Népmesemondó Agócs Emese
H1 Kastély előtti színpad 13:10 Népdalénekes Józsa Károlyné Ani néni
H1 Kastély előtti színpad 13:20 Népdalénekes Kratancsik Istánné Veronika néni
H1 Kastély előtti színpad 13:30 Népmesemondó Agócs Eszter
H1 Kastély előtti színpad 13:40 Népdalkör Cserháthalápi Csoport
H1 Kastély előtti színpad 13:50 Népdalkör Alsópetényi Dalkör
H1 Kastély előtti színpad 14:00 Előadó Vers Kis Ernőné /Kis H.Anka
H1 Kastély előtti színpad 14:05 Népdalkör Kubík Katalin /Rozmaring népdalkör/
H1 Kastély előtti színpad 14:15 Népdalkör Almágyi Népdalkör
H1 Kastély előtti színpad 14:25 Népdalkör Basti Denisza~Tajti Menyecskek
H1 Kastély előtti színpad 14:35 Népdalkör Pirosrózsák Asszonykórus és Almágyi Férfikórus
H1 Kastély előtti színpad 14:46 Népdalkör Rimaszécsi Rozmaring népdalkör
H1 Kastély előtti színpad 14:56 Előadó Koleszár Gábor
H1 Kastély előtti színpad folyamatosan Írók-költők felolvasása
H1 Kastély előtti színpad 15:00 Eredményhirdetés “Kék pántlika” népdal- és népmesemondó verseny
H1 Kastély előtti színpad 15:00 Eredményhirdetés “Íz-lelő” palóc ételek fesztiválja
 Lakodalmas menet  15:30:00-16:15
H1 Kastély előtti színpad 16:15 Népdalénekes Mátrakeresztesi Hagyományőrző Egyesület
H1 Kastély előtti színpad 16:25 Népi zenekar Pengetőcske zenekar
H1 Kastély előtti színpad 16:35 Népdal Kistenyei Palóc Népdalkör
H1 Kastély előtti színpad 16:45 Zenekar Dobroda
H1 Kastély előtti színpad 17:05 Népdalkör Cicege Énekegyüttes ( Máthé Rita) és a BEB zenekar (pénteken)Szombaton: Dobroda zenekarral lépünk fel.
H1 Kastély előtti színpad 17:15 Közönségtalálkozó Kaszás Géza
H1 Kastély előtti színpad 18:15 Népdal Mohora Táncegyüttes
H1 Kastély előtti színpad 18:25 Néptánc Mohora Népdalkör
H1 Kastély előtti színpad 18:35 Népdalkör Kaláris Hagyományőrző Asszonykórus
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H2 Sportpálya színpada 8:50 Élőkép – íjászok Palóc íjászok
H9 Sportpálya színpada 9:20 Himnusz
H9 Sportpálya színpada 9:22 Versmondó Balajthy Cyntia
H9 Sportpálya színpada 9:26 Ének Gál Lea Kamilla
H9 Sportpálya színpada 9:31 Köszöntő Kovács László
H9 Sportpálya színpada 9:34 Köszöntő Nagy-Majdon József polg.mester
H9 Sportpálya színpada 9:39 Szeder Fábián-díj átadása Berze Marianna, Ember István
H9 Sportpálya színpada 9:54 Néptánc Jelinek Emese és Kovács József
H10 Sportpálya színpada 10:04 Népdalénekes Haraszti Julcsi, Haraszti Marcsi
H9 Sportpálya színpada 10:14 Népdalkör Dorogházi Asszonykórus
H9 Sportpálya színpada 10:26 Népdalkör + citerazenekar Hatvani  Liszt  Ferenc  Vasutas  Nyugdíjas  Klub
H9 Sportpálya színpada 10:43 Népdalkör Szivárvány Éneklőcsoport Ipolyhídvég
H9 Sportpálya színpada 10:53 Népdalkör Csővári Szlovák Magyar Hagyományőrző csoport.
H9 Sportpálya színpada 11:03 Néptánc Kis palóc (gyermek folklór csoport)
H9 Sportpálya színpada 11:25 Népdalkör  citera  kísérettel   dal csokorral Hatvani  Liszt  Ferenc  Vasutas  Nyugdíjas  klub
H9 Sportpálya színpada 11:42 Néptánc Pajtakör Egyházasgergi Hagyományörző Asszonyok
Gordos Mária
H10 Sportpálya színpada 11:35 Néptánc Mohora Táncegyüttes
H9 Sportpálya színpada 11:52 Zenekar (citera) Nagycétényi Citerazenekar
H9 Sportpálya színpada 12:02 Népdalkör Gyöngyösoroszi Férfikórus    Vasas Gábor
H9 Sportpálya színpada 12:12 Néptánc Pántlika Gyermek Néptánccsoport
H9 Sportpálya színpada 12:22 Néptánc Danyi Józsefné
Bene Egylet tánccsoport vezető
H9 Sportpálya színpada 12:32 Néptánc Vadvirág néptánc csoport
H9 Sportpálya színpada 12:42 Népdalkör Karancsberényi Szivárvány Népdalkör
H9 Sportpálya színpada 12:52 Néptánc Bokréta néptánc csoport
H9 Sportpálya színpada 13:02 Népdalkör “Nyárutó” nyugdíjas Klub
H9 Sportpálya színpada 13:12 Népdalkör Mátra Nyugdíjas Egylet “Acélhang” Dalköre
H9 Sportpálya színpada 13:22 Népdalkör Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalköre
H9 Sportpálya színpada 13:32 Népdalkör KÚTYIKA Nagycétényi Női Éneklőcsoport
H9 Sportpálya színpada 13:42 Népdalkör Hegyekaljai Asszonykórus és Férfikórus
H9 Sportpálya színpada 13:52 Néptánc Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes
H9 Sportpálya színpada 14:02 Népdalkör Nyitragesztei Női Éneklőcsoport
H9 Sportpálya színpada 14:12 Népdalkör Pásztói Rozmaring Népdalkör
H9 Sportpálya színpada 14:22 Népdalkör Egri Csillagok Népdalkör
H9 Sportpálya színpada 14:32 Néptánc Muzsla Néptáncegyüttes
H9 Sportpálya színpada 15:02 Népdalkör Jázmin Nőikar
H9 Sportpálya színpada 15:12 Népdalkör Szivárvány Énekkar
H9 Sportpálya színpada 15:22 Népdalkör Ragyolci nyugdíjasok /Radzovce/ Szlovákia
15:32 Népdalkör Holecz Istvánné Margit néni
H9 Sportpálya színpada 15:42 Néptánc Ófalusi Hagyományőrző Egyesület Bátonyterenye
H22 22-es főúton Lakodalmas menet
H9 Sportpálya színpada 16:10 Menyasszonytánc Ófalusi Hagyományőrző Egyesület Bátonyterenye
H9 Sportpálya színpada 16:25 Népdalkör Ipolynagyfalus-i népdalkör
H9 Sportpálya színpada 16:35 Zenekar (Népi) Rajeczky Szimpatikusok
H9 Sportpálya színpada 17:05 Népdalkör Nyitracsehi Férfi Énekkar
H9 Sportpálya színpada 17:15 Néptánc Boróka Néptánccsoport
H9 Sportpálya színpada 17:25 Néptánc 4 kő Kulturális Egyesület – Bárna
H9 Sportpálya színpada 17:35 Néptánc Domaházi Hagyományőrző Együttes
H9 Sportpálya színpada 17:45 Néptánc Antalicz László- Cserháthaláp
H9 Sportpálya színpada 17:55 Néptánc Havanna Senior Tánccsoport- Karancsalja
H9 Sportpálya színpada 18:05 Népdalkör Csányi Hagyományőrző Egyesület
H9 Sportpálya színpada 18:15 Néptánc Hagyományőrző csoport (Cserháthaláp)
H9 Sportpálya színpada 18:25 Népdalkör Horti Népdalkör
H9 Sportpálya színpada 18:35 Néptánc Abasári Árvalányhaj Senior Tánccsoport
H9 Sportpálya színpada 18:45 Népdalkör Karancsaljai “Rozmaring Nyugdíjas Egyesület”
H9 Sportpálya színpada 18:55 Néptánc Maconka Táncegyüttes
H9 Sportpálya színpada 19:05 Néptánc Váci Erzsébet Kupuszinai Petőfi Sándor Kultúregy.
0:30 BEPAKOLÁS
H9 Sportpálya színpada 19:35 Zenekarok/ Sic Transit Folk Műhely
0:30 BEPAKOLÁS Táncház- Zsíros kenyér dínomdánom 
H9 Sportpálya színpada 20:50 Zenekarok/ Barackmag Zenekar
H3 Vásár folyamatosan Palócok fája Felöltöztetjük a Palócok fáját
A szervezők a műsor változtatás jogát fenntartják!

 2015. augusztus 7. vasárnap

Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Óriástakaró (Csobán Erika)
Csákberény
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Gere Erzsébet
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Vig Ferencné
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Némethné Jancsi ilona
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Király Mandi
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Bánkúti Gergő
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Srankó Istvánné Róza
H Kastély – kiállítás egész nap Kiállító Fekete Edit
H Kastély – kiállítás folyamatosan Kiállító Mester Erzésbet
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő EMBER ISTVÁN
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Ilona Zagyi Gáborné
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Tormay Cécile Irodalmi és Történelmi Társaság
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Szabó Istvánné
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Gábor Emese
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő Német Erzsébet
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Író, költő ARI FABBRO
H1 Irodalmi sátor folyamatosan Bemutató Palóc Múzeum Balassagyarmat
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Palócokért Egyesület
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Település bemutató Nemti község
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Település bemutató Bárna község
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Fiatalok a Magyar Vidékért
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Medvesalja turizmus
H4 “Íz-lelő” verseny folyamatosan Bemutató Csemadok Lekenyei Alapszervezete
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Hajnalcsillag Szabadidőpark
H6 Jurtafalu 17:30 Előadás Kopecsni Gábor
H6 Jurtafalu 18:30 Előadás Barabás György
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Szundy Lajos citerakészítő
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Simmer Sándor
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató A Magyarok Istene sátra;  Máté Imre – kiállítás
H6 Jurtafalu folyamatosan Előadás Matek Kamill
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
H8 Lovagi udvar folyamatosan Bemutató Aranykard Kulturális hagyományőrző KHE- Sárkányos lovagok rendje
– Ös Hun-Paluz Történelmi kör
– Sárkány dobosok
Helyszín Időpont Műfaj Előadó neve
Templom 8:30  

Szentmise

 

H9 Sportpálya színpada 9:00 Előadó Mónus József
H9 Sportpálya színpada 10:00 Néptánc Váci Erzsébet Kupuszinai Petőfi Sándor Kultúre.
H9 Sportpálya színpada 10:00 Népmesemondó Toldi István
H9 Sportpálya színpada 10:30 Néptánc Csővári Muskátli Hagyományőrző Egyesület
H9 Sportpálya színpada 10:40 Zenekar (Népi) Folk LC
H9 Sportpálya színpada 11:00 Néptánc Nógrád Szíve Baráti Kör Egyesülete
H9 Sportpálya színpada 11:10 Népdalénekes Volter Domonkos
H9 Sportpálya színpada 11:20 Zenekar (Népi) Rozmaring-ág citerazenekar
H9 Sportpálya színpada 11:50 Néptánc Csővári Muskátli Hagyományőrző Egyesület
H9 Sportpálya színpada 12:00 Rendezvény bezárása Kovács Lászó
H9 Sportpálya színpada 12:05 Bemutató Kispesti Koppány vezér Baranta
H3 Vásár folyamatosan Palócok fája Felöltöztetjük a Palócok fáját

A szervezők a műsor változtatás jogát fenntartják!

Igaz szeretettel várjuk Önt és kedves Családját!

Gyürky-Solymossy Kastély térkép (üres)

2015. augusztus 7-8-9. 

2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – I. sz. kastély előtti színpad
I. sz. kastély előtti színpad 14:00 14:03 Kovács László TLBK elnök megnyitója Megnyitó
I. sz. kastély előtti színpad 14:04 14:09 “Kaláris” Hagyományőrző Asszonykórus Himnusz                          Palóc himnusz  – közös ének
I. sz. kastély előtti színpad 14:10 14:13 Ember István Vers a honvágyról
I. sz. kastély előtti színpad 14:14 14:17 Grényi Lászlóné Ének
I. sz. kastély előtti színpad 14:18 14:23 Ibos Zoltán Megemlékezés a palócok Aranyasszonyáról
I. sz. kastély előtti színpad 14:24 14:27 Nagy-Majdan József polg.mester ünnepi beszéde Ünnepi beszéd
I. sz. kastély előtti színpad 14:28 14:36 “Kaláris” Hagyományőrző Asszonykórus Ének
I. sz. kastély előtti színpad 14:37 14:45 A megyék vezetői+a Felvidék képviselőjének beszéde Üdvözletek átadása
I. sz. kastély előtti színpad 14:46 14:51 Kastélykerti Nyugdíjas Klub Palóc Népdalköre Terenyei népdalcsokor
I. sz. kastély előtti színpad 14:52 14:57 Haraszti Julcsi és Marcsi Népdal
I. sz. kastély előtti színpad 14:58 15:03 Narrátor elmondja a további programot Tájékoztatás
I. sz. kastély előtti színpad 15:04 15:09 Grényi Lászlóné Ének
I. sz. kastély előtti színpad 15:10 19:15 Palóc Írók Versek, írások felolvasása
I. sz. kastély előtti színpad 17:00 17:45 Dr Füst Antal professzor ” Kazár az elfeledett város”
I. sz. kastély előtti színpad 19:16 20:16 Matek Kamill 1.Nimród trónja az Istenek hegyén
I. sz. kastély előtti színpad 21:00                          09:00                         09:00 22:00                          20:00                         13:00 Főnix Miskolc Tűzzsonglőr bemutató, akrobata csoport
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – II. sz. színpad
II. sz. színpad 16:00 17:00 Dr.Papp Lajos Előadás
II. sz. színpad 17:00 17:05 “Kaláris” Hagyományőrző Asszonykórus Népdal
II. sz. színpad 17:05 17:10 Maconka Táncegyüttes Néptánc
I. sz. színpad 17:10 18:10 Dr. Varga Tibor vallás- és jogtörténész Előadás
II. sz. színpad 18:10 18:20 Ófalusi Hagyományőrző Csoport Néptánc
II. sz. színpad 18:20 19:20 “Hazajáró” Jakab Sándor Közönségtalálkozó
II. sz. színpad 19:20 20:20 Má tüün, a magyarok Istenének ünnepe Megemlékezés
II. sz. színpad 20:20 22:20 Táncház Örömünnep
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Kastélyban rendezendő kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Bottyán Katalin                 “Szülőhazám, szép Palócföld” gyűjteményes kiállítás megnyitó Kiállítás megnyitó
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Némethné Jancsi Ilona Gobelin kiállító
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Víg Ferencné Palóc festő
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 TOLNAY KLÁRI KULTURÁLIS ÉS MŰVÉSZETI EGYESÜLET-EMLÉKHÁZ Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 Mester Erzsébet Palóc festő
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Bárnai Vadász trófea kiállítás Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 Gere Erzsébet üvegfestő Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Bella Zsuzsa festő Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:03 20:00                          20:00                         13:03 Bocsi Éva                   népviseletes babák Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:05 20:00                          20:00                         13:05 Perényi Anna Kiállítás
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:06 20:00                          20:00                         13:06 Somoskői Emese porcelánfestő Kiállítás
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Palóc Írók Sátra a Kastély előtti nagy sátorban
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Gábor Emese képzőművész Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Magura Zsuzsanna Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Zagyi Gáborné Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 Ember István Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Tormay Cecile Társaság Könyvbemutató
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – “Palócföldről érkeztem” – bemutatkozások
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS MNM Palóc Múzeuma
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS – Egyesület bemutatása Palócokért Egyesület
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 BEMUTATKOZÁS – Életmódklub Pásztói Életmód Klub
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 BEMUTATKOZÁS  kézműves foglalkozás Művésztanya
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:04 20:00                          20:00                         13:04 BEMUTATÓ – kézműves Pethőné Szabó Piroska
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:05 20:00                          20:00                         13:05 Boros Csaba – Betyár Banda Népi zenekar, Önellátás, főzés, íjászat, jurta,
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Jurtatáborban
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Simmel Sándor Fafaragó
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Arvisura közösség bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Ipolyszalka bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Hajnalcsillag Honfoglaló Szabadidőpark jurtakiállítás barkó hímzésgyüjtemény
Jurtatábor 19:00 20:00 BEMUTATKOZÁS – dobcsoport Ózdi Aranyasszonykör
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Huszárok
Vásári forgatag 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Huszárkonyha előadás, beszélgetőkör, gasztronómia
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Lovagi tábor
Lovagi tábor 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Aranykard Egyesület Bemutató – íjászat, dobolás, előadás
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Sportpálya
Sportpálya 17:00 17:30 Vereb khagán íjászai  Íjászbemutató
Sportpálya 18:00 18:35 Kende Magyar hagyományt Őrző és Sportegyesület Íjász és közelharc bemutató
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet – Gyereksarok
Kreatív sarok 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Művésztanya bútorfestés , kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Kassovitz  László meseíró, mesemondó, népi rímfaragó
Gyerek foglalkozások Dibáczi Enikő                  Szabó László várjátékok, zoknicsata, pajzskészítés; rovásírás tanulás
Gyerek foglalkozások Kézműves foglalkozások helyi önkéntesekkel kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások Állatsimogató
2015. augusztus 8-ai programtervezet  – Gasztronómia
Főzésre kijelölt hely 8:00 13:00 “Íz-lelő” főzőverseny Palóc Grillszövetség
Főzésre kijelölt hely 8:00 13:00 Kékbodony szilvásgombóc főzés gasztronómiai bemutató
Főzésre kijelölt hely 8:00 13:00 Bárnai főzőcsoport
Főzésre kijelölt hely 8:00 13:00 Pándi Tájház
Főzésre kijelölt hely 8:00 13:00
2015. augusztus 8-i programtervezet I. sz. kastély előtti színpad
I. sz. kastély előtti színpad 9:00 9:30 Palóc írók bemutatkozása Bemutatkozás –                      palóc író-költő
I. sz. kastély előtti színpad 9:31 9:36 Napi program Ismertető
I. sz. kastély előtti színpad 9:37 9:42 Haraszti ikrek Egyéni előadó, Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 9:43 9:53 Mamókák Alsópetényből Ének
I. sz. kastély előtti színpad 9:54 10:04 Illés Ivett Egyéni előadó
I. sz. kastély előtti színpad 10:05 10:10 Holecz Istvánné  népművészet mestere Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 10:11 10:21 Karancsberényi Szivárvány Népdalkör Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 10:21 10:29 Köböl Gábor Egyéni előadó
I. sz. kastély előtti színpad 10:30 10:40 “Palócok Szépe-Tisza Királynő” választás Tudnivalók, információk
I. sz. kastély előtti színpad 10:41 10:44 Gál Lea Kamilla Egyéni előadó, Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 10:45 10:55 Csányi Népdalkör Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 10:56 11:06 Tóth Erika és lánya,       Tóth Enikő Egyéni előadó, Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 11:07 11:12 Szűcsi Népművészeti Egyesület Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 11:13 11:18 Foglár Gábor Egyéni előadó
I. sz. kastély előtti színpad 11:19 11:24 Gyöngyösi Mátra Nyugdíjas Acélhang Dalkör Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 11:25 11:29 Kovács Sándorné Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 11:30 11:40 Gábor Emese Előadás
I. sz. kastély előtti színpad 11:41 11:46 Bogácsi Pávakör Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 11:47 11:57 Godóné Csizma Irén Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 11:58 12:02 Varsány Község Önkormányzata, Varsányi Faluszépítő, Hagyományőrző és Kulturális Egyesület Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 12:03 12:13 Maklári Búzavirág Népdalkör Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 12:14 12:18 Bogácsi, Bogácsi Hagyományőrzők, Kovács sándorné Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 12:19 12:49 Palócok Szépe-Tisza Királynő választás elődöntője Elődöntő
I. sz. kastély előtti színpad 12:50 13:35 “Szülőhazám, szép Palócföld” pályázat eredményhirdetés Eredményhirdetés          Madár János
I. sz. kastély előtti színpad 13:36 14:06 Divatosan-hagyományosan.. Divatbemutató
I. sz. kastély előtti színpad 14:07 14:11 Kőszeghy Attiláné Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 14:11 14:15 Petőfi Sándor ME Kupuszina Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 14:16 14:26 Magyarnándori Nyugdíjas Egylet Tréfás jelenet
I. sz. kastély előtti színpad 14:27 14:37 4 Kő Kulturális Egyesület Bárnai Dalárda csoportja Egyéni előadó, Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 14:38 14:48 Pásztói Rozmaring Népdalkör Kórus, Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 14:49 15:04 “Íz-lelő” gasztronómiai fesztivál eredményhirdetése Eredményhirdetés
I. sz. kastély előtti színpad 15:05 15:20 “Kék pántlika” népdal-és népmesemondó verseny eredményhirdetése Eredményhirdetés
I. sz. kastély előtti színpad 15:21 15:25 Petőfi Sándor ME Kupuszina Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 15:26 15:36 Őszirózsa Nyugdíjas Klub Nótaköre Ének
I. sz. kastély előtti színpad 15:37 15:42 Palotási furulyások Elaőadás
I. sz. kastély előtti színpad 15:43 15:53 Folk LC – Bolyós Mónika Népi zenekar
I. sz. kastély előtti színpad 15:54 16:01 Pistyúr Zsófia Népmesemondó
I. sz. kastély előtti színpad 16:02 16:17 “Palócok Szépe-Tisza Királynő” választás Eredményhirdetés
I. sz. kastély előtti színpad 16:18 16:58 Nogradvar.hu / Kulturizmus Kft. Pódiumbeszélgetés
I. sz. kastély előtti színpad 16:59 17:09 Gyöngyvirág Hagyományőrző Énekegyüttes Kórus, Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 17:10 17:20 SZiVáRVáNY ASSZONYKóRUS Kórus, Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 17:21 17:31 Hévízgyörki Asszonykórus Kórus, Asszonykórus
I. sz. kastély előtti színpad 17:31 17:41 Szivárvány Énekkar Kórus, Asszonykórus
I. sz. kastély előtti színpad 17:41 17:51 Kissikátori Harmonika-és Népdalkör Kórus, Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 17:51 18:01 Daloskör Jobbágyi Kórus , Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 18:01 18:11 Berkő népdalkör  – Berzéte és Kőrös Kórus, népdalkör
I. sz. kastély előtti színpad 18:11 18:21 Tarnamenti Hagyományőrző és Kulturális Egyesület Kórus
I. sz. kastély előtti színpad 18:21 19:01 Főnix Miskolc Tűzzsonglőr bemutató, akrobata csoport
I. sz. kastély előtti színpad 19:02 19:32 Palóc Együttes  Énekegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 19:33 20:03 Duray Miklós Előadás és filmvetítés: “Szerelmes földraj”
2015. augusztus 8-i programtervezet  II. sz. színpad
II. sz. színpad 9:00 9:03 Kovács László TLBK elnök megnyitója Megnyitó
II. sz. színpad 9:04 9:07 Himnusz Közös éneklés
II. sz. színpad 9:08 9:12 Nagy-Majdan József polg.mester ünnepi beszéde Ünnepi beszéd
II. sz. színpad 9:13 9:19 Palóc Himusz Közös éneklés
II. sz. színpad 9:20 9:28 A megyék vezetői+a Felvidék képviselőjének beszéde Üdvözletek átadása
II. sz. színpad 9:29 9:37 Szeder Fábián-díj átadása Díjkiosztó ünnepség
II. sz. színpad 9:38 9:53 Palócföldi Önkormányzatok Szövetsége Polgármesterek találkozója,  szándéknyilatkozat aláírása
II. sz. színpad 10:54 11:04 Kastélykerti Nyugdíjas Klub Palóc Népdalköre Kórus
II. sz. színpad 11:05 11:15 Nagybátony Ófalusi Hagyományőrző Tánccsoport Néptánc
II. sz. színpad 11:16 11:26 Ipolyhídvégi Szirvány Éneklőcsoport Kórus
II. sz. színpad 11:26 11:36 Cicege énekegyüttes Kórus
II. sz. színpad 11:37 11:42 Nyárjuska Bánkúti Gergő Kórus
II. sz. színpad 11:43 11:53 Táncegyüttes Kazár Táncegyüttes
II. sz. színpad 11:54 12:14 Dorogházi Asszonykórus Kórus
II. sz. színpad 12:15 12:25 Kazári Népdalkör Kórus
II. sz. színpad 12:26 12:36 Kacus Néptánc Együttes Táncegyüttes
II. sz. színpad 12:37 12:42 Haraszti ikrek Egyéni előadó, Énekegyüttes
II. sz. színpad 12:43 12:53 Boróka Néptánccsoport Táncegyüttes
II. sz. színpad 12:54 13:04 Liszt Ferenc Vasutas Nyugdíjas Klub Kórus
II. sz. színpad 13:05 13:15 Liszt Ferenc Vasutas Nyugdíjas Klub Táncegyüttes
II. sz. színpad 13:16 13:26 Kis palóc Hagyományőrző Csoport
II. sz. színpad 13:27 13:37 Almágyi Férfikórus Kórus
II. sz. színpad 13:38 13:48 Pirosrózsák Asszonykórus Kórus
II. sz. színpad 13:49 13:59 Almágyi Népdalkör Kórus
II. sz. színpad 14:00 14:10 Horti Népdalkör Kórus
II. sz. színpad 14:11 14:21 Ipolynagyfalusi éneklőcsoport Kórus
II. sz. színpad 14:22 14:27 Vadvirág Táncegyüttes Táncegyüttes
II. sz. színpad 14:28 14:33 Bokréta Táncegyüttes Táncegyüttes
II. sz. színpad 14:34 14:44 Pántlika néptánccsoport Táncegyüttes
II. sz. színpad 14:45 14:55 Magyarnándori Asszonykórus Kórus
II. sz. színpad 14:56 15:06 Tajti Férfi Kórus Kórus
II. sz. színpad 15:07 15:17 Tajti Menyecskék Kórus
II. sz. színpad 15:18 15:28 TARDOSKEDDI CITERÁSOK Népi zenekar
II. sz. színpad 15:29 15:39 Pándi Tájház és Helytörténeti Egyesület Kórus, Énekegyüttes, nyugdíjas asszonyok
II. sz. színpad 15:40 15:50 Pándi Tájház és Helytörténeti Egyesület Dalárda
II. sz. színpad 15:51 16:01 Helembai pengetők Népi zenekar
Lakodalmas menet – Tájház- 23-as főúton- vissza a kastély parkjába 16:02 16:52 Lakodalmas menet
II. sz. színpad 16:53 17:13 Dobroda koncert Palócok tánca Lakodalmas táncház
II. sz. színpad 17:14 17:24 TARDOSKEDDI FÉRFIKAR Kórus
II. sz. színpad 17:24 17:34 Őszi Rózsák – asszonykórus Kórus
II. sz. színpad 17:35 17:45 Gömöri Kisrózsák Táncegyüttes
II. sz. színpad 17:45 17:55 Gesztetei Barkó Menyecskekórus Kórus
II. sz. színpad 17:56 18:06 Herencsényi Tiszavirág Hagyományőrző Csoport Kórus
II. sz. színpad 18:07 18:17 Varsány Község Önkormányzata, Varsányi Faluszépítő, Hagyományőrző és Kulturális Egyesület Táncegyüttes
II. sz. színpad 18:18 18:28 Őszirózsák Nyugdíjas Baráti Köre Kórus
II. sz. színpad 18:29 18:39 Kenderike Néptánccsoport Néptánc
II. sz. színpad 18:40 18:50 Nagycétényi Citerazenekar Népi zenekar, citerazenekar
II. sz. színpad 18:51 19:01 Egri Csillagok Népdalkör ének , F. Molnár Gabriella kórusvezető könyvbemutató Kórus
II. sz. színpad 19:02 19:12 Csicsergő Énekegyüttes Eger Kórus, Énekegyüttes
II. sz. színpad 19:13 19:23 Ipolyvecei Asszonykórus Táncegyüttes
II. sz. színpad 19:24 19:34 Kútyika Nagycétényi Női Éneklőcsoport Kórus, Énekegyüttes – Hagyományőrző csoport
II. sz. színpad 19:35 19:45 Folk LC – Bolyós Mónika Népi zenekar
II. sz. színpad 19:46 19:56 FEHÉR AKÁC ASSZONYKÓRUS Kórus, Énekegyüttes
II. sz. színpad 19:57 20:07 Kissikátori Vargányák Citerazenekar Népi zenekar
II. sz. színpad 20:08 20:18 Ipolyvecei Birbic Néptánccsoport Táncegyüttes
II. sz. színpad 20:19 20:29 Nagykéri Vegyeskórus Népi zenekar, citerazenekar
II. sz. színpad 20:30 20:40 Petőfi Sándor ME Kupuszina Táncegyüttes
II. sz. színpad 20:41 21:41 MEGGYMAG Zenekar
2015. augusztus 7-i (pénteki) programtervezet  – Palóc Írók Sátra a Kastély előtti nagy sátorban
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Gábor Emese képzőművész Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Magura Zsuzsanna Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Zagyi Gáborné Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 Ember István Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Tormay Cecile Társaság Könyvbemutató
Palóc Írók Sátra 14:00                          09:00                         09:03 20:00                          20:00                         13:03 Burján Antal                     Végh János helytörténész Könyvbemutató
2015. augusztus 8-i (szombati) programtervezet  – Huszárok
Vásári forgatag 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Huszárkonyha előadás, beszélgetőkör, gasztronómia
2015. augusztus 8-i programtervezet  – Lovagi tábor
Lovagi tábor 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Aranykard Egyesület Bemutató – íjászat, dobolás, előadás
2015. augusztus 8-i programtervezet  – Jurtatábor
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Simmel Sándor Fafaragó
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Arvisura közösség bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Ipolyszalka bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Hajnalcsillag Honfoglaló Szabadidőpark jurtakiállítás barkó hímzésgyüjtemény
Jurtatábor 19:00 20:00 BEMUTATKOZÁS – dobcsoport Ózdi Aranyasszonykör
2015. augusztus 8-ai programtervezet  – sportpálya
Sportpálya 18:30 19:00 Vereb khagán íjászai  Íjászbemutató
Sportpálya 19:00 19:30 Mónus József    (egyeztetés alatt)  Előadás + íjászbemutató+összlövés
Sportpálya 17:00 17:45 Felföldi Baranta Szövetség Bemutató – magyar hagyományokra épülő harcművészet
Sportpálya 18:00 18:30 Vadkerti Szittyák Íjász Kör  Íjászbemutató
2015. augusztus 8-i programtervezet  – Kastély
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Bottyán Katalin                 “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás megnyitó Kiállítás
2015. augusztus 8-i programtervezet  – Előadói jurta
Előadói jurtában 17:00 18:00 Pászti Szabó Zoltán alkotói est (előadás, felolvasás) SZÉP PALÓCFÖLD VERSBEN ÉS PRÓZÁBAN
Előadói jurtában 18:00 19:00 Matek Kamill 2. Kara-pát kelta szkíta királyság
2015. augusztus 8-i (szombati) programtervezet                                                                   “Palócföldről érkeztem” – bemutatkozások
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS MNM Palóc Múzeuma
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS – Egyesület bemutatása Palócokért Egyesület
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 BEMUTATKOZÁS – Életmódklub Pásztói Életmód Klub
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 BEMUTATKOZÁS  kézműves foglalkozás Művésztanya
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:04 20:00                          20:00                         13:04 BEMUTATÓ – kézműves Pethőné Szabó Piroska
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:05 20:00                          20:00                         13:05 Boros Csaba – Betyár Banda Népi zenekar, Önellátás, főzés, íjászat, jurta,
2015. augusztus 8-i (szombati) programtervezet – Gyereksarok
Kreatív sarok 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Művésztanya bútorfestés , kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Kassovitz  László meseíró, mesemondó, népi rímfaragó
Gyerek foglalkozások Dibáczi Enikő                  Szabó László várjátékok, zoknicsata, pajzskészítés; rovásírás tanulás
Gyerek foglalkozások Kézműves foglalkozások helyi önkéntesekkel kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások Állatsimogató
2015. augusztus 9-i programtervezet  – I. sz. kastély előtti színpad
I. sz. kastély előtti színpad 8:30 9:00 Istentisztelet
I. sz. kastély előtti színpad 9:00 9:15 Petőfi Sándor ME Kupuszina Néptánc
I. sz. kastély előtti színpad 9:16 9:20 Haraszti Julcsi és Marcsi Ének
I. sz. kastély előtti színpad 9:21 9:36 Muzsla Néptáncegyüttes Néptánc
I. sz. kastély előtti színpad 9:37 9:47 Köböl Gábor Egyéni előadó
I. sz. kastély előtti színpad 9:48 9:58 Új Gömör Néptáncegyüttes Táncegyüttes
I. sz. kastély előtti színpad 9:59 10:09 Kórus JÁZMIN  NŐIKAR
I. sz. kastély előtti színpad 10:10 10:20 Táncegyüttes Nógrád Néptánccsoport
I. sz. kastély előtti színpad 10:21 10:31 Cicege Népdal csokor
I. sz. kastély előtti színpad 10:32 10:42 Petőfi Sándor ME Kupuszina Népdalénekes
I. sz. kastély előtti színpad 10:43 11:33 Palóc Szövetség bemutatkozása Civil szervezetek csatlakozási lehetősége, a Szövetséghez
I. sz. kastély előtti színpad 11:34 11:54 Csizmadia Valéria Könyvbemutató, előadás
I. sz. kastély előtti színpad 11:55 12:55 Palóc írók bemutatkozása Bemutatkozás –                      palóc író-költő
I. sz. kastély előtti színpad 12:57 13:57 Közös ebéd Beszélgetés, ismerkedés, barátkozás
I. sz. kastély előtti színpad 13:58 14:58 Palóc ölelés: öröm zenélés, öröm tánc Közösségépítés; A rendezvény ünnepélyes zárása
I. sz. kastély előtti színpad 9:00 13:00 Könyvbemutató, tájjellegű étel készítése, értékesítése Csizmadia Valéria
2015. augusztus 8-i (szombati) programtervezet  – Huszárok
Vásári forgatag 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Huszárkonyha előadás, beszélgetőkör, gasztronómia
2015. augusztus 8-i programtervezet  – Lovagi tábor
Lovagi tábor 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Aranykard Egyesület Bemutató – íjászat, dobolás, előadás
2015. augusztus 9-i programtervezet  – Jurtatábor
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Simmel Sándor Fafaragó
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Arvisura közösség bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Ipolyszalka bemutatkozás
Jurtatábor 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Hajnalcsillag Honfoglaló Szabadidőpark jurtakiállítás barkó hímzésgyüjtemény
Jurtatábor 19:00 20:00 BEMUTATKOZÁS – dobcsoport Ózdi Aranyasszonykör
2015. augusztus 9-i (vasárnapi) programtervezet                                                       “Palócföldről érkeztem” – bemutatkozások
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS MNM Palóc Múzeuma
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 BEMUTATKOZÁS – Egyesület bemutatása Palócokért Egyesület
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:01 20:00                          20:00                         13:01 BEMUTATKOZÁS – Életmódklub Pásztói Életmód Klub
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 BEMUTATKOZÁS  kézműves foglalkozás Művésztanya
Bemutatkozó sátrak 9:00                    15:00 BEMUTATKOZÁS – társulás Medvesalja turizmus
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:04 20:00                          20:00                         13:04 BEMUTATÓ – kézműves Pethőné Szabó Piroska
Bemutatkozó sátrak 14:00                          09:00                         09:05 20:00                          20:00                         13:05 Boros Csaba – Betyár Banda Népi zenekar, Önellátás, főzés, íjászat, jurta,
2015. augusztus 9-i (vasárnapi) programtervezet – Gyereksarok
Kreatív sarok 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Művésztanya bútorfestés , kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások 14:00                          09:00                         09:02 20:00                          20:00                         13:02 Kassovitz  László meseíró, mesemondó, népi rímfaragó
Gyerek foglalkozások Dibáczi Enikő                  Szabó László várjátékok, zoknicsata, pajzskészítés; rovásírás tanulás
Gyerek foglalkozások Kézműves foglalkozások helyi önkéntesekkel kézműves foglalkozások
Gyerek foglalkozások Állatsimogató
2015. augusztus 9-i programtervezet  – Kastély
Kastély – “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás 15:00                          09:00                         09:00 20:00                          20:00                         13:00 Bottyán Katalin                 “Szülőhazám, szép Palócföld” kiállítás megnyitó Kiállítás
2015. augusztus 9-i programtervezet  – Előadói jurta
Előadói jurtában 10:00 11:00 Matek Kamill 2. Kara-pát kelta szkíta királyság

a változtatás joga fenntartva!!!!!

“Műsorfüzet 2016” bejegyzéshez egy hozzászólás

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.