Itt a Palóc Világtalálkozó programja

Palócnak lenni kegyelmi állapot!

Változás! 

Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H Kiállítás 2018.08.03 14:20 Kiállítás megnyitó Pethő Piroska
H 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan népművészeti baba kiállítás Bocsi Évi
H 3-4.(péntek-szombat) festmény kiállítás Bolla Márta
H 3-4.(péntek-szombat) festmény kiállítás Jenei Szilvia
H 3-4.(péntek-szombat) Görbeország – Mohos Zsófia fotókiállítása Mohos Zsófia
H 3-4.(péntek-szombat) népi textilművészet Pethő Piroska
H 3-4.(péntek-szombat) festett népi bútor Sasvári János
H 3-4.(péntek-szombat) festmény kiállítás Vig Ferencné
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Színpad 2018.08.03.(péntek) 14:00 Himnusz
H1 2018.08.03.(péntek) 14:06 Rendezvény megnyitó: Dócs Dávid polgármester
H1 2018.08.03.(péntek) 14:08 Palóc Himnusz
H1 2018.08.03.(péntek) 14:13 Felvidékiek nevében köszöntőt mond: Hangya Mihály (Felvidék)
H1 2018.08.03.(péntek) 14:15 Panoráma Világklub üzenete: Lovas Ilona
H1 2018.08.03.(péntek) 14:20 Kiállítás megnyitó : Pethő Piroska
H1 2018.08.03.(péntek) 15:19 Nyárutó Nyugdíjas Klub
H1 2018.08.03.(péntek) 15:29 Pántlika Gyermek Néptánccsoport-Hort
H1 2018.08.03.(péntek) 15:39 Horti Népdalkör
H1 2018.08.03.(péntek) 15:49 Kékpántlika népdal-és népmesemondó verseny eredményhirdetése
H1 2018.08.03.(péntek) 16:19 Csányi Hagyományőrző Népdalkör
H1 2018.08.03.(péntek) 16:29 Horváth Barbara
H1 2018.08.03.(péntek) 16:39 Jobbágyi Daloskör
H1 2018.08.03.(péntek) 16:49 Toldi István a Magyar Kultúra Lovagja
H1 2018.08.03.(péntek) 16:59 Dévai Nagy Kamilla énekes-gitáros, érdemes művész előadása;
H1 2018.08.03.(péntek) 17:14 Petőfi Sándor ME Kupuszina
H1 2018.08.03.(péntek) 17:29 Cicege Énekegyüttes
H1 2018.08.03.(péntek) 17:39 Bíborka Néptáncegyüttes
H1 2018.08.03.(péntek) 17:49 Kortárs költő verse
H1 2018.08.03.(péntek) 17:54 Hatrác Néptánccsoport – Nagydobrony
H1 2018.08.03.(péntek) 18:09 Krajcárka népi énekesek – Kupuszina
H1 2018.08.03.(péntek) 18:14 Száztagú Százszorszép Palóc Gyermekdalkör
H1 2018.08.03.(péntek) 18:19 Palóc Virtus KSE – baranta bemutató
H1 2018.08.03.(péntek) 18:44 Magyarok Istenének ünnepe
H1 2018.08.03.(péntek) 18:59 Palóc Virtus tüzes bemutatója
2018.08.03.(péntek) 19:34 Tábortűz
H1 2018.08.03.(péntek) 20:34 Palóc táncház
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H2 Irodalmi sátor 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan Főszervező: Ember István
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ari Fabbro
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Cseriné Csáki Erika
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember Erika
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember Éva
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember István
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Emlék és Alkotóház Gyöngyössolymos
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Fábri István
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Horváth Lászlóné
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Jánoska Mátyás
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Jeremy Jones
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Karaffa Gyula
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Komróczki Zoltán
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Kovács Sándor
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Krasznai Kázmér
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Kusik Nikoletta
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató László Péter
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Lengyel László
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Lengyelné Zsoldos Emőke
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Magdus Melinda
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Majer Zsolt
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Molnár József
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Német Erzsébet:Így gyűjtök én a XXI. század elején!
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Okos Márton
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Pálmai Miklós
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Piszár Éva
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szakáli Anna
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szepesi Zsuzsa
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szlatinkszky Ivett
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szőke Zsuzsa
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Tormay Cecile Társaság
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Tóth Tamás
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Turi István
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Vezendi László
H2 3-4.(péntek-szombat) Író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Zagyi G.Ilona
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H4 Palócok fája 3-4. (péntek-szombat)                             folyamatosan folyamatos feliratkozás- névtáblával Kurucz Katalin, Nándory László vezetésével
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H6 Jurtafalu 3. péntek 15:15 Panoráma Világklub bemutatása Lovas Ilona
H6 Jurtafalu 3. péntek 16:00 Pécsi L. Dániel jelképművész
H6 Jurtafalu 3. péntek 17:00 Előadás: Tündér Ilona Hummel Rozália előadása és kiállítása
H6 Jurtafalu 3. péntek 18:00 Előadás: Az ősi magyar büün vallás Kovács László
H6 Jurtafalu 3. péntek 19:00 Ünnep: Az ősi magyar büün vallás jegyében Magyarok Istenének ünnepe
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató Oravecz Zoltán; Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató, előadás Simmer Sándor fafaragó
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató
H6 Jurtafalu folyamatosan Bemutató: Máté Imre – kiállítás Rábaközi tudók emlékkiállítása
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H7 Lovagi tábor 3-4.(péntek-szombat)                             folyamatosan Aranykard Egyesület bemutatkozása
H7 ” Sárkány dobosok”előadás ” Sárkány dobosok”
H7 Aranykard Sárkányos Lovagok Egyesület – fegyver bemutató
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H11 3-4.(péntek-szombat) fotókiállítás Galbács Tamás
H11 3-4.(péntek-szombat) üvegfestmény kiállítás Gere Erzsébet
H11 3-4.(péntek-szombat) gobelin képek kiállítása Némethné Jancsi ILONA
H11 3-4.(péntek-szombat) festmény kiállítás Simon M. Veronika
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H12 Kúria pincéje 3-4.(péntek-szombat) I. világháborús emlékkiállítás a kúria alatt lévő pincében Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport

 


A Palóc Világtalálkozó Fesztivál-zenekara: BEB Zenekar

Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
Művelődési ház Kiállítás 4.(szombat) Kiállítás vezetői Pethő Piroska-Víg Ferencné
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan népművészeti baba kiállítás Bocsi Évi
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan festmény kiállítás Bolla Márta
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan festmény kiállítás Jenei Szilvia
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan Görbeország – Mohos Zsófia fotókiállítása Mohos Zsófia
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan népi textilművészet Pethő Piroska
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan festett népi bútor Sasvári János
3-4.(péntek-szombat) folyamatosan festmény kiállítás Vig Ferencné
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H1 Műv.ház színpada 2018.08.04.(szombat) folyamatosan felolvasás Tormay Cecile Társaság
H1 2018.08.04.(szombat) 10:00 0:10 előadó Szabó Istvánné: Jeremy Jones versét adja elő
H1 2018.08.04.(szombat) 10:10 0:10 népi ének Holecz Istvánné Kanyó Margit
H1 2018.08.04.(szombat) 10:20 0:10 népmese Toldi István
H1 2018.08.04.(szombat) 10:30 0:10 énekes Balázs Zoltán:Örökzöld dallamok
H1 2018.08.04.(szombat) 10:40 0:10 népdalénekes Alsópetényi Dalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 10:50 0:10 versmondó Kis H. Anka: saját versei
H1 2018.08.04.(szombat) 11:00 0:10 megzenésített vers Enyedi Béla: megzenésített versek
H1 2018.08.04.(szombat) 11:10 0:10 hagyományőrzők Zensky Hlas Hagyományőrző Csoport
H1 2018.08.04.(szombat) 11:20 0:10 kórus Legéndi Hagyományőrző Asszonykórus
H1 2018.08.04.(szombat) 11:30 0:10 kórus Magyarnándori Asszonykórus
H1 2018.08.04.(szombat) 11:40 0:10 Tiszteletbeli Palóc Cím kiosztása
H1 2018.08.04.(szombat) 11:50 0:10 kórus Szivárvány Énekkar
H1 2018.08.04.(szombat) 12:00 0:10 kórus Legéndi Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 12:10 0:10 népi zenekar Tardoskeddi citerások
H1 2018.08.04.(szombat) 12:20 0:10 kórus Kalácska Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 12:30 0:10 néptánc Tekergő Gyermektánccsoport
H1 2018.08.04.(szombat) 12:40 Eredményhirdetés “Íz-lelő” palóc ételek fesztiválja
H1 2018.08.04.(szombat) 12:40 0:10 kórus Mohorai Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 12:50 0:10 népi zenekar Nagycétényi Citerazenekar
H1 2018.08.04.(szombat) 13:00 0:10 kórus Kéknefelejcs Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 13:10 0:10
Almágyi Népdalkör – Felvidék
H1 2018.08.04.(szombat) 13:20 0:10 népdalénekes Holecz Istvánné
H1 2018.08.04.(szombat) 13:30 0:11 kórus KÚTYIKA Nagycétényi Női Éneklőcsoport
H1 2018.08.04.(szombat) 13:41 0:11 néptánc Maconka Táncegyüttes
H1 2018.08.04.(szombat) 13:52 0:11 kórus Rozmaring Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 14:03 0:11 néptánc Maconkai Rozmaring Gyermek Néptánc Együttes
H1 2018.08.04.(szombat) 14:14 0:11 kórus Rozmaring Népdalkör
H1 2018.08.04.(szombat) 14:25 0:11 néptánc Kontyvirág Egyesület /Táncegyüttes
H1 2018.08.04.(szombat) 14:36 0:11 kórus Gyöngyvirág Kórus
H1 2018.08.04.(szombat) 14:47 0:12 kórus Nógrádsipeki Vadrózsa Hagyományőrző Egyesület
2018.08.04.(szombat) 14:59 0:10 kórus Ipolynyéki Hagyományőrző Népdalcsoport
H1 2018.08.04.(szombat) 15:09 0:11 népi zenekar Folk LC zenekar – Losonc
H1 2018.08.04.(szombat) 15:20 0:10 kórus Ipoly Népdalkör
Lakodalmas menet 15:30 2:00 Lakodalmas menet
H1 Műv.ház színpada 2018.08.04.(szombat) folyamatosan kortárs költők versei író-olvasó találkozók
2018.08.04.(szombat) 17:30 0:10 előadó zenésversek Foglár Gábor: megzenésített versek
H1 2018.08.04.(szombat) 17:40 0:10 kórus Tajti Menyecskék
H1 2018.08.04.(szombat) 17:50 0:10 kórus Jázmin Asszonykórus
H1 2018.08.04.(szombat) 18:00 0:10 kórus + citera Múltidéző Egyesület,Népdalkör,Göncöl Citerások
H1 2018.08.04.(szombat) 18:10 0:10 kórus Cicege Énekkar
H1 2018.08.04.(szombat) 18:20 0:10 kortárs költők versei író-olvasó találkozók
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H2 Irodalmi sátor 2018.08.03.(péntek) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Főszervező: Ember István
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ari Fabbro
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Cseriné Csáki Erika
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember Erika
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember Éva
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Ember István
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Emlék és Alkotóház Gyöngyössolymos
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Fábri István
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Horváth Lászlóné
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Jánoska Mátyás
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Jeremy Jones
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Karaffa Gyula
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Komróczki Zoltán
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Kovács Sándor
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Krasznai Kázmér
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Kusik Nikoletta
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató László Péter
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Lengyel László
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Lengyelné Zsoldos Emőke
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Magdus Melinda
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Majer Zsolt
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Molnár József
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Német Erzsébet
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Okos Márton
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Pálmai Miklós
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Piszár Éva
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szakáli Anna
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szepesi Zsuzsa
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szlatinkszky Ivett
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Szőke Zsuzsa
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Tormay Cecile Társaság
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Tóth Tamás
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Turi István
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Vezendi László
H2 3-4.(péntek-szombat) folyamatosan író/költő-olvasó találkozó; könyvbemutató Zagyi G.Ilona
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H3 Színpad 2. 2018.08.04.(szombat) 9:00 0:03 Megnyitó Kovács László
H3 2018.08.04.(szombat) 9:03 0:02 Himnusz Közös éneklés
H3 2018.08.04.(szombat) 9:05 0:04 vers Nagy Jázmin Réka – Pósa Lajos: Magyar vagyok
H3 2018.08.04.(szombat) 9:09 0:03 közös dal Mindenki
H3 2018.08.04.(szombat) 9:12 0:05 köszöntő Dócs Dávid polg.mester
Szeder Fábián-Díjasok Találkozója
H3 Színpad 2. 2018.08.04.(szombat) 9:17 0:15 Szeder Fábián-díj átadása Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület
H3 2018.08.04.(szombat) 9:32 0:13 tárogatóművész Köböl Gábor
H3 2018.08.04.(szombat) 9:45 0:13 kórus Szűcsi Népdalkórus
H3 2018.08.04.(szombat) 9:58 0:12 népi ének Haraszti Julcsi és Marcsi Kulturális Nagykövetek
H3 2018.08.04.(szombat) 10:10 0:05 vers Tóth Adrienn – Wass Albert: Üzenet haza
H3 2018.08.04.(szombat) 10:15 0:13 kórus Bujáki Hagyományőrző Csoport
2018.08.04.(szombat) 10:28 0:21 tárogatóművész Deák Béla Tárogató
H3 2018.08.04.(szombat) 10:49 0:15 kórus Karancskeszi Őszirózsa Hagyományőrző Csoport
H3 2018.08.04.(szombat) 11:04 0:13 néptánc Apraja-nagyja Néptánccsoport
H3 2018.08.04.(szombat) 11:17 0:13 megzenésített versek Foglár Gábor
H3 2018.08.04.(szombat) 11:30 0:14 citerával kísért kórus Csemadok Rozmaring Csoport: Zoboraljai népdalcsokor
H3 2018.08.04.(szombat) 11:44 0:16 népdalénekesek Bényi Hagyományőrzők
H3 2018.08.04.(szombat) 12:00 Élőkép – íjászok -összlövészet Mónus József vezetésével
H3 2018.08.04.(szombat) 12:00 0:13 kórus Hévízgyörki Hagyományőrző Egyesület Népdalkör
H3 2018.08.04.(szombat) 12:13 0:13 kórus Ipolynyéki Hagyományőrző Népdalcsoport
H3 2018.08.04.(szombat) 12:26 0:13 népi zenekar Nagykéri citerazenekar
H3 2018.08.04.(szombat) 12:39 0:13 kórus
Pirosrózsák Asszonykórus -Felvidék
H3 2018.08.04.(szombat) 12:52 0:13 néptánc Mátrafüredi Bene Egylet Tánccsoportja
H3 2018.08.04.(szombat) 13:05 0:13 kórus + citera Érsekvadkerti Népdalkör és a Göncöl Citerások
H3 2018.08.04.(szombat) 13:18 0:13 kórus Almágyi Férfikórus
H3 2018.08.04.(szombat) 13:31 0:13 hagyományőrzés Kemencei Hagyományőrző Csoport: Palóc lakodalmas
H3 2018.08.04.(szombat) 13:44 0:12 kórus Egri Csillagok
H3 2018.08.04.(szombat) 13:56 0:12 kórus “Acélhang” Dalkör MÁTRA Nyugdíjas Egylet
H3 2018.08.04.(szombat) 14:08 0:12 hagyományőrzés Bukréta Hagyományőrző Csoport
H3 2018.08.04.(szombat) 14:20 0:12 néptánc Napfény Tánccsoport
H3 2018.08.04.(szombat) 14:32 0:12 hagyományőrzés Pajtakör Hagyományőrző Csoport
H3 2018.08.04.(szombat) 14:56 0:12 néptánc Bokréta néptánc csoport
H3 2018.08.04.(szombat) 15:08 0:10 kórus Kisterenyei Palóc Népdalkör
H3 2018.08.04.(szombat) 15:18 0:12 citera és népdalkör Csemadok Rozmaring Csoport
Lakodalmas menet 15:30 2:00 Lakodalmas menet Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományörző Csoport
H3 Színpad 2. 2018.08.04.(szombat) 17:30 0:15 népzenei koncert Rajeczky Szimpatikusok
H3 2018.08.04.(szombat) 17:45 0:14 néptánc Kazári Táncegyüttes
H3 2018.08.04.(szombat) 17:59 0:14 kórus Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkör (Pávakör)
H3 2018.08.04.(szombat) 18:13 0:14 néptánc Hatrác Néptánccsoport – Nagydobrony
H3 2018.08.04.(szombat) 18:27 0:14 kórus Rozmaring Népdalkör
H3 2018.08.04.(szombat) 18:41 0:20 hagyományőrzés Petőfi Sándor ME Kupuszina
H3 2018.08.04.(szombat) 19:01 0:20 néptánc Bíborka Néptáncegyüttes
H3 2018.08.04.(szombat) 19:21 1:00 népzene másként koncert Folk on 45 akusztikus duó
H3 2018.08.04.(szombat) 20:21 1:00 népzene másként koncert Sic Transit Folk Műhely
H3 2018.08.04.(szombat) 21:21 0:14 tüzes bemutató Palóc Virtus tüzes bemutatója
H3 2018.08.04.(szombat) 21:35 néptánc Palóc Össztánc
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H4 Palócok fája 3-4.(péntek-szombat)                             folyamatosan folyamatos feliratkozás- névtáblával Kurucz Katalin, Nándory László vezetésével
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H5 Sportpálya 2018.08.04.(szombat) 12:00 Összlövés
H5 Sportpálya 2018.08.04.(szombat) 18:00 Baranta bemutató
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
2018.08.04.(szombat) 13:00 1:00 Előadás Mónus József többszörös világrekorder tradicionális távlövő íjász
H6 Jurtafalu 2018.08.04.(szombat) 14:00 1:00 Előadás Csizmadia János: A legdélebbi palóc település, Kupuszina története
H6 3-4.(péntek-szombat) 15:00 1:00 Előadás Matek Kamill : Magyar Történelem Indiában és Aranybarlang aranykönyvtár
H6 3-4.(péntek-szombat) 15:00 1:00 Előadás Dr. Solyom Szilvia: Reinkarnációtól a gyógyításig: az asztrológia felhasználási területei
Uranuszi Asztrologus
4.(szombat) 16:00 1:00 Előadás Okos Márton
H6 2018.08.04.(szombat) 16:00 1:00 Előadás Hummel Rozália előadása és kiállítása
H6 2018.08.04.(szombat) 17:00 1:00 Előadás Olasz Etelka
H6 2018.08.04.(szombat) 18:00 1:00 Előadás Poprocsi Attila
H6 2018.08.04.(szombat) 22:00 1:00 Előadás Baranta tüzes ostorbemutató
4.(szombat) egész nap Bemutató Érsekvadkerti Helytörténeti Emlékház
H6 3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Oravecz Zoltán; Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület
H6 3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport
H6 3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Rábaközi tudók emlékkiállítása
3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Ambrus József
H6 3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Nemti Zsuborinka Egyesületete
3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Bényi Hagyományőrzők
3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató, előadás Simmer Sándor fafaragó
H6 3-4.(péntek-szombat) egész nap Bemutató Palóc Múzeum Balassagyarmat  Gulden Emese és Kovács Gyula Attila
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H7 Lovagi tábor 3-4.(péntek-szombat)                             folyamatosan Aranykard Egyesület bemutatkozása
H7 ” Sárkány dobosok”előadás
H7 Aranykard Sárkányos Lovagok Egyesület – fegyver bemutató
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H8 Íjászat 2018.08.04.(szombat) folyamatosan Bemutató Aranykard Kulturális hagyományőrző Közhasznú Egyesület

– Sárkányos lovagok rendje
– Ös Hun-Paluz Történelmi kör
– Sárkány dobosok

Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H9 Óvoda 2018.08.04.(szombat) 09:00-19:00 Népi játszóház GyermekVáró/ Népi gyermekfoglalkoztató
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H10 “Íz-lelő” verseny 2018.08.04.(szombat) 8:00 Gasztronómia Verseny megnyitója: Sirakyné Pethes Márti
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Dányi Csapat
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Ezer szín Ezer szìv Egyesület
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Karancslapujtői Csapat
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Kemencei Hagyományőrző Csoport  Sisa Pista főzőcsapat – Az elkészített étel neve: Bakafütyürű
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Mohorai Hagyományőrzők laska készítés
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Szívvel Lèlekkel
H10 2018.08.04.(szombat) 8:00-13:00 Főzés Vicces Feri főz
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H11 Kúria 3-4.(péntek-szombat) fotókiállítás Galbács Tamás
H11 3-4.(péntek-szombat) üvegfestmény kiállítás Gere Erzsébet
H11 3-4.(péntek-szombat) gobelin képek kiállítása Némethné Jancsi ILONA
H11 4.(szombat) festmény kiállítás Simon M. Veronika
Helyszín Dátum Időpont Műfaj Előadó neve
H12 Kúria pincéje 3-4.(péntek-szombat) I. világháborús emlékkiállítás a kúria alatt lévő pincében Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport

8:30 Szentmise a palócok összefogásáért, megmaradásáért;

Ezen az időben minden magyar templomban imádkoznak majd a palócokért.

09:30 órakor indulás Ipolybalogra, a Szent Korona Ünnepre HÍD-Zarándoklat
(Az ÖSSZEFOGÁS HÍDJA – az Ipoly jobb és bal partja között)

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

A Palóc Világtalálkozó Kulturális Nagykövetei:
Haraszti Julcsi és Marcsi

Fővédnök :

Hazajárók
Horthy Éva

Védnök:

Prof. Füst Antal Védnök
Zetényi Csukás Ferenc Védnök

 

A műsor változtatás jogát fenntartjuk.

Igaz palóc szeretettel várunk minden kedves Érdeklődőt, Látogatót!

De ha egyéb teendőitek fogva tartanak,
és hozzánk igyekezni nem tudtok…

..csináljatok lakhelyeteken ekkor:

– palóc ételt és napot, este pedig tüzet rakjatok,
hogy ez időben lelkeink határtalanul együtt lehessenek,
ünnepelhessenek, palóc identitásban erősödjenek!

– Kérjétek meg Egyházaitok papjait arra, hogy
05.-én vasárnap a Palócokért, a Palócságért
Szentmisét mondjanak, gyertyákat gyújtsanak!

– Önkormányzatok, vállalkozók, közösségek, egyének
kreatív programjaikkal ezekben a napokban, hozzánk
a Palóc Világtalálkozóhoz e képen csatlakozzanak!

– Az eseményről készült képeket töltsék fel a
https://www.facebook.com/PalocVilagtalalkozo/facebookos oldalra !

Elérhetőségünk:

Tar Lőrinc Baráti Kör Közhasznú Egyesület

székhely: 3073 Tar, Ágasvár út 11.,

tel.szám: Kovács László (elnök) +36303380802/
Berze Marianna (titkár és szervező) +36306987703

cégbejegyzés: Nógrád Megyei Bíróság, 2010.09.23. napján Pk.60.049/2010/4., 1751-es nyilvántartási számon

adószámunk: 18141384-1-12

számlaszámunk: K&H Bank 10401330-50526577-75661017

Követhet minket:

www.palocvilagtalalkozo.hu

https://www.facebook.com/PalocVilagtalalkozo/

https://www.facebook.com/groups/434555073247034/

Polgármesteri Hivatal Cserháthaláp

Polgármester: Dócs Dávid

cím: Cserháthaláp 2694 Fő utca 72.
tel.szám: 0635/572-029
fax:0635/572-030
e-mail: cserhathalaphivatal@gmail.com

Követhet minket:

https://www.facebook.com/cserhathalap/

https://elniakarofalu.blog.hu/

https://www.instagram.com/elniakarofalu/

https://www.facebook.com/cserhathalap/

https://elniakarofalu.blog.hu/

https://www.instagram.com/elniakarofalu/