Programelőzetes!!!

„Palócnak lenni kegyelmi állapot! ”

Műsorelőzetes:

1. nap (2018. augusztus 03. péntek):

14:00 Önkormányzati színpad
Rendezvény megnyitó
Kiállítás megnyitó
„Kék pántlika” népdal- és népmesemondó verseny döntője, majd eredményhirdetés;
Hagyományőrző előadások
Horti Népdalkör
Pántlika Gyermek Néptánccsoport-Hort
Cicege Énekegyüttes
Csányi Hagyományőrző Népdalkör
Horváth Barbara
Hummel Rozália előadása és kiállítása
Pécsi L. Dánie jelképművész és Kiss András : Palócföld címere – előadás
Kortárs palóc költők és írók könyvbemutatói – közönségtalálkozók
Palóc alkotók bemutatkozása
Dévai Nagy Kamilla énekes-gitáros, érdemes művész előadása;
A Magyarok Istenének ünnepe;
Örömünnep a Kupuszinaiak vezetésével
Száztagú Százszorszép Palóc Gyermekdalkör
Palócok Tüze

Előadások :

Irodalmi sátor: kortárs palóc költők és írók könyvbemutatói – közönségtalálkozók;
Tormay Cecile Társaság vezetésével megemlékezés palóc íróinkról, költőinkről.

Csizmadia János: A legdélebbi palóc település, Kupuszina története
Pécsi L. Dánie jelképművész
Kiss András Palócföld címere

2. nap (2018. augusztus 04.szombat):

8:00 órától: Gasztronómia- „Íz-lelő”, palóc ízek fesztiválja;
9:00 I. Színpad (Műsorvezetők: Bozsik Lídia – Szabó János)
II. Színpad ( Műsorvezető: Czeglédi Katinka – László Péter)

Palócok nyílzápora;
Ünnepélyes megnyitó
Szeder Fábián-díj ünnepélyes átadása;

Székely vendég művészeink:
Publik Antal székely színművész és Vass Ildikó székely népdalénekes

Nyílzápor délben az “Ébredj magyar” rendezvénnyel közösen
Ónodi Krisztián üzenete

Hagyományőrző műsorok ( néptánc, népi ének, népi zenekarok, előadások, stb. ):

Kórusok:

“Acélhang” Dalkör MÁTRA Nyugdíjas Egylet
Almágyi Férfikórus
Almágyi Népdalkör
Bujáki Hagyományőrző Csoport
Cicege Táncegyüttes
Csemadok Rozmaring Csoport
Egri Csillagok
Érsekvadkerti Népdalkör és a Göncöl Citerások
Gyöngyvirág Kórus
Gyöngyöspatai Hagyományőrző Népdalkör (Pávakör)
Hévízgyörki Hagyományőrző egyesület Népdalkör
Horti Népdalkör
Ipoly Népdalkör
Ipolynyéki Hagyományőrző Népdalcsoport
Jázmin Asszonykórus
Jobbágyi Daloskör
Kéknefelejcs Népdalkör
Kisterenyei Palóc Népdalkör
KÚTYIKA Nagycétényi Női Éneklőcsoport
Legéndi népdalkör
Magyarnándori Asszonykórus
Mohorai Népdalkör
Múltidéző Egyesület,Népdalkör,Göncöl Citerások Érsekvadkerti Helytörténeti Emlékház
Nógrádsipeki Vadrózsa Hagyományőrző Egyesület
Nyárutó Nyugdíjas Klub
Pásztói Rozmaring
Pirosrózsák Asszonykórus
Rozmaring Népdalkör
Rozmaring népdalkör
Szavlik Jánosné
Szivárvány Énekkar
Szűcsi Népdalkórus
Tajti Menyecskék
Zensky Hlas Hagyományőrző Csoport

Bemutatók/ bemutatkozások:

Ambrus József – kovács
Aranykard Kulturális Hagyományőrző Egyesület; .Sárkányos Lovagrend; Ős-Hun Magyar Történelmi Kör
Kopóbérci Palócok és Honvédsuli Egyesület bemutatkozó sátor
Palóc Múzeum kiállítás és előadás
Palóc Virtus
Panoráma Világklub
Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport

Kiállítók:

Bocsi Évi
Bolla Márta
Galbács Tamás
Gere Erzsébet
Jenei Szilvia
Kurucz Kata, Nándory László
Mohos Zsófia
Nánai-Szintai Ildikó
Némethné Jancsi ILONA
Pethő Piroska
Simon M. Veronika
Vig Ferencné
Vizi Márta

Írók/költők, könyvbemutatók:

Cseriné Csóki Erika
Ember Erika
Ember Éva
Ember István
Ember Szili
Emlék és Alkotóház Gyöngyössolymos
Fábri István
Horváth Lászlóné
Jánoska Mátyás

Jeremy Jones
Karaffa Gyula
Kornóczki Zoltán
Kovács Sándor
Krasznai Kázmér
Kusik Nikoletta
László Péter
Lengyel László
Lengyelné Zsoldos Emőke
Madár János
Magdus Melinda
Maju Zsolt
Molnár József
Német Erzsébet
Okos Márton
Pálmai Miklós
Piszóv Éva
Szakáli Anna
Szepesi Zsuzsa
Szlotinkszky Ivett
Szőke Zsuzsa
Tormay Cecile Társaság
Tóth Tamás
Turi István
Vezendi László
Zagyi G.Ilona

Egyéni előadók:

Alsópetényi Dalkör
Balázs Zoltán
Bényi Hagyományőrzők
Deák Béla – tárogató
Enyedi Béla
Foglár Gábor
Haraszti Julcsi és Marcsi
Horváth Barbara
Kis H. Anka
Köböl Gábor – tárogató
Lőrincz Sarolta Aranka

Szabó Istvánné
Nagy Jázmin Réka
Toldi István
Tóth Adrienn

Kézműves bemutató:

Bényi Hagyományőrzők

Zenekarok:

Barackmag Zenekar
Folk LC zenekar
Folk on 45
Nagycétényi Citerazenekar
Nagykéri citerazenekar
Rajeczky Szimpatikusok
Sic Transit Folk Műhely
Tardoskeddi citerások

Hagyományőrzők:

Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományörző Csoport
Bukréta Hagyományőrző Csoport
Kemencei Hagyományőrző Csoport

Táncegyüttesek:

Apraja-nagyja Néptánccsoport
Bíborka Néptáncegyüttes
Bokréta néptánc csoport
Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes
Kazári Táncegyüttes
Kontyvirág Egyesulet /Táncegyüttes
Maconkai Rozmaring Gyermek Néptánc Együttes
Maconka Táncegyüttes
Mátrafüredi Bene Egylet Tánccsoportja
Napfény Tánccsoport
Pajtakör hagyományőrző csoport
Pántlika Gyermek Néptánccsoport
Petőfi Sándor ME Kupuszina

Előadók:

Hangya Mihály
Hummer Radhika
Jéga Szabó Ferenc
Matek Kamill
Kovács László
Szabó Ostor Zoltán

(a sorrend ABC-sorrend; a végleges program 21.-ig)

Szülőhazám, szép Palócföld” pályázat, „Kék pántlika” eredményhirdetés
Haraszti ikrek, a Palóc Világtalálkozó Kulturális Nagykövetei
15:30 „Palóc Lakodalmas”; lakodalmas menet (Guinness-rekord megdöntése)
Sic Transit Folk Műhely népzenei koncertje
Barackmag koncert
Tüzes esti bemutató
Közös éneklés a tábortűz mellett

Bemutatók

A BFC FARM és a Palóc Lovas Barantások bemutatója
Ambrus József – kézi kovácsolás bemutató
Aranykard Sárkány lovagok – íjász bemutató
Karaffa Gyula – bőrdíszműves bemutató
Kállay Ildikó – kosárfonás
Ladóczki Vilmos – bőrdíszműves bemutató
Palóc Virtus KSE – baranta bemutató

Előadások és kiállítások a jurta faluban:

Olasz Etelka
Hummer Radhika (Rozália)
Rábaközi tudók kiállítás
Mónus József tradicionális távlövő íjász előadása
Kamill Matek: Magyar Történelem Indiában és Aranybarlang aranykönyvtár

Csizmadia János: A legdélebbi palóc település, Kupuszina története
Dr. Füst Antal;

A vásári forgatagban kézműves termékek széles választéka várja a vásárolni szándékozókat.

A Gyermeksarok/ Gyermekfoglalkoztató jól elkülönített, elkerített, biztonságos, gyermekbarát, népi játékokkal, igazi hagyományőrző szellemiségben várja a Gyermekeket!

3. nap (2018. augusztus 05. vasárnap): a Palócok Összefogásának Napja

8:30 Szentmise a palócok összefogásáért, megmaradásáért;
Ezen az időben minden magyar templomban imádkoznak majd a palócokért.

09:30 órakor indulás Ipolybalogra, a Szent Korona Ünnepre HÍD-Zarándoklat
(Az ÖSSZEFOGÁS HÍDJA – az Ipoly jobb és bal partja között)

A Palóc Világtalálkozó Kulturális Nagykövetei:
Haraszti Julcsi és Marcsi

Fővédnök :

Hazajárók
Horthy Éva

Védnök:

Prof. Füst Antal Védnök
Zetényi Csukás Ferenc Védnök

Az egyeztetések még folynak, a műsor változtatás jogát fenntartjuk.

Igaz palóc szeretettel várjuk Önt/Önöket!

VILÁG PALÓCAI EGYBE GYŰLJETEK!
Cserháthaláp, 2018. augusztus 3-5. – V. Palóc Világtalálkozó
De ha egyéb teendőitek fogva tartanak,
és hozzánk igyekezni nem tudtok…

..csináljatok lakhelyeteken ekkor:

– palóc ételt és napot, este pedig tüzet rakjatok,
hogy ez időben lelkeink határtalanul együtt lehessenek,
ünnepelhessenek, palóc identitásban erősödjenek! 

– Kérjétek meg Egyházaitok papjait arra, hogy
05.-én vasárnap a Palócokért, a Palócságért
Szentmisét mondjanak, gyertyákat gyújtsanak! 

– Önkormányzatok, vállalkozók, közösségek, egyének
kreatív programjaikkal ezekben a napokban, hozzánk
a Palóc Világtalálkozóhoz e képen csatlakozzanak! 

– Az eseményről készült képeket töltsék fel a
https://www.facebook.com/PalocVilagtalalkozo/facebookos oldalra !

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.